O nas

Wstęp


Firma Estyma została utworzona w roku 1995. Zajmujemy się projektowaniem oraz produkcją urządzeń elektronicznych. Projektujemy urządzenia mikroprocesorowe w oparciu o najnowsze technologie.

Wśród licznych jezior i pięknych, starych lasów, gdzie cisza duszę otula, skrywa się jedno z najpiękniejszych polskich miejsc – Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. W samym jej sercu na przesmyku między kompleksem jeziora Mamry, a Niegocinem leży Giżycko.

To właśnie tu w pełnej uroku okolicy, zabarwionej malowniczą przyrodą tworzymy nasze urządzenia elektroniczne. Spokój sprzyjający koncentracji, a także najnowocześniejsze technologie pozwalają z pełna precyzją, w zgodzie z naturą projektować i produkować nasze urządzenia.

Bez zgiełku, blisko natury, zanurzeni w ciszy tworzymy produkty specjalnie skrojone na potrzeby naszych Klientów.

Wychodzimy z założenia, iż każdy klient to indywidualne rozwiązanie odzwierciedlające swoiste potrzeby i rozwiązania.

Firma Estyma jest organizacją, która ciągle poszukuje i wdraża najnowsze, dotychczas w kraju nie stosowane rozwiązania z zakresu urządzeń elektroniki i kompleksowych systemów automatyki w celu zarówno podnoszenia sprawności i wydajności urządzeń, z którymi wyroby ESTYMA współpracują, jak też znaczące zmniejszanie niekorzystnego oddziaływania tych urządzeń na środowisko.

Skontaktuj się z nami, a Twoje urządzenie będzie dokładnie takie jak sobie zażyczysz.

Prezentacja vido naszej firmyHistoria

Najważniejsze wydarzenia w historii firmy ESTYMA to:

 • Rok 2000 opracowanie regulatora do kotła na paliwa stałe wyróżniającego się:

             płynną regulacją mocy dmuchawy

             sterowaniem obwodami cw i co

             wspólpracą z regulatorem pokojowym

 • Rok 2001 nawiązanie współpracy z wiodącą firmą P.P.H. KOSTRZEWA sp.j. zajmującą się produkcją kotłów na paliwa stałe w zakresie elektroniki i automatyki.
 • Rok 2003 wprowadzenie na rynek produktu PELLETS CONTROL jako pierwszego w Polsce regulatora do kotłów PELLET. Regulator ten cechowała dodatkowo możliwość pomiaru temperatury spalin oraz sterowanie zapalarką.
 • Rok 2005 nawiązanie współpracy z firmą P.P.H.U. FU-WI sp. zo.o. zajmującą się produkcją kotłów grzewczych, kominków i biomasy typu Pellets w zakresie elektroniki i automatyki.
 • Rok 2006 modernizacja parku maszynowego do montażu elemantów SMT oraz nawiązanie współpracy z firmą KLIMOSZ sp. z o.o. zajmującą się importem, produkcją oraz dystrybucją hurtową kotłów w zakresie dostarczania automatyki do kotłów na paliwa stałe: pellet, groszek i zboże. Jako pierwsi w Polsce zastosowaliśmy na szeroką skalę sterowanie procesu spalania w oparciu o pomiar ilości reszty tlenu w spalinach poprzez zastosowanie sondy LAMBDA.
 • Rok 2007 wprowadzenie na rynek nowych autonomicznych modułów UNICONTROL współpracujących z regulatorem Pellets Control, przeznaczonych do sterowania obwodami grzewczymi ciepłej wody użytkowej.
 • Rok 2008 uruchomienie nowej siedziby firmy uwieńczone wdrożeniem nowego produktu Pellets Fuzzy Logic, którego najważniejszym atutem jest zaimplementowany w nim algorytm sterowania, zbudowany na podstawie teorii logiki rozmytej, która bardzo dobrze znalazła swoje zastosowanie w tym typie sterowania. Jako pierwsi w Polsce zastosowaliśmy sterowanie modulacją mocy palnika Fuzzy Logic co wpłynęło na znaczne zwiększenie średniej sprawności kotła.
 • Rok 2010 – nawiązanie współpracy z dwoma firmami :
  • Orlański EKO VIMAR – producent kotłów grzewczych w zakresie elektroniki i automatyki
  • UAB KALVIS – jeden z największych zakładów przetwórstwa stali na Litwie. Producent systemów grzewczych i urządzeń technologicznych
 • Rok 2012 – nawiązanie współpracy z firmą NIBE BIAWAR która zajmuje się nowoczesnymi technologicznymi rozwiązaniami w zakresie ogrzewania

W swej historii firma ESTYMA otrzymała za swe wyroby i prowadzoną działalność szereg nagród, a z poniższych jesteśmy najbardziej dumni:

 • Nominacja do ZŁOTEGO MEDALU ”Kocioł Pellets Fuzzy Logic” z sondą lambda na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych INSTALACJE Poznań 22-25 kwiecień 2008 rok.
 • NAGRODA GŁÓWNA za „Kocioł Pellets Fuzzy Logic” z sondą lambda na Międzynarodowych Targach Budowlanych MURATOR – EXPO Warszawa 18-20 kwiecień 2008 rok
 • I miejsce za kocioł „GRANPAL” wyposażony w sondę lambda oraz automatyczny system odpopielania na V Międzynarodowych Targach Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu PELLETS-EXPO 2007 Bydgoszcz 26-28 czerwiec 2007 rok
 • NAGRODA GŁÓWNA za „Kocioł Pellets Lambda Control” wyposażony w nowoczesną automatykę z systemem wizualizacji na IV Międzynarodowych Targach Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu  PELLETS-EXPO 2006 Bydgoszcz 27-29 czerwiec 2006 rok
 • Nominacja do ZŁOTEGO MEDALU za „Kocioł Pellets Plus” na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych    Poznań 28-31 marzec 2006 rok

Wizja


Ciągły rozwój firmy Estyma, zarówno w rozwój infrastruktury, jak też zasobów ludzkich, nawiązywanie kontaktów z czołowymi firmami branży elektroniki i kompleksowych systemów automatyki oraz ścisła współpraca z klientami w celu zarówno spełniania ich wszelkich wymagań, jak też proponowania nowych, autorskich rozwiązań stawiają firmę jako partnera bardzo nowoczesnego i wiarygodnego.

Misją firmy estyma electronics jest uzyskanie pozycji lidera w zakresie  projektowania i produkcji niezawodnej i wysoko wyspecjalizowanych urządzeń elektroniki i systemów automatyki.


Polityka jakości


Celem nadrzędnym firmy Estyma Electronics jest uzyskanie pozycji lidera w zakresie funkcjonalności produkowanych urządzeń oraz produkcja niezawodnych  urządzeń elektroniki i systemów automatyki z zastosowaniem najnowszych technologii.

Do powyższych celów dążymy poprzez:

 1. Stałe spełnianie oczekiwań klientów poprzez coroczną analizę ich satysfakcji.
 2. Obserwację tendencji rozwoju rynku elektroniki i automatyki.
 3. Stosowanie najnowszych technologii podnoszących funkcjonalność, estetykę i trwałość wykonanych wyrobów.
 4. Konsekwentne doskonalenie wszystkich obszarów działalności firmy poprzez ustalanie i realizację indywidualnych celów jakościowych dotyczących organizacji i wyrobu.
 5. Kwalifikowanie i nadzorowanie dostawców, spełniających możliwie najwyższe standardy oraz oferujących najnowsze rozwiązania technologiczne.
 6. Stałe podnoszenie kwalifikacji pracowników poprzez planowanie i realizację planu szkoleń.

Kierownictwo Estyma Electronics przyjmuje pełną odpowiedzialność za planowanie, nadzorowanie i doskonalenie Systemu Zarządzania Jakością.


Jak produkujemy


Działamy wg normy ISO 9001:2008.

Gwarantujemy wysoką jakość naszych urządzeń.

Stosujemy technologię SMT i THT.

Nasze urządzenia są produkowane w sposób nowoczesny i zautomatyzowany.